Bajki dla najmłodszych

 

Bajki dla najmłodszych dzieci

Większość ukazujących się z roku na rok bajek przeznaczona jest dla tych nieco starszych dzieci. Co więc z kilkulatkami, które też chciałyby obejrzeć coś na wielkim ekranie? Jeśli dobrze przyjrzymy się repertuarowi, z pewnością wybierzemy coś, co będzie dobrą propozycją na pierwszą lub kolejną wizytę w kinie z maluchem. Doskonałym wyborem, może tu być chociażby „Basia”, niezwykle ciekawa animacja, przeznaczona głównie dla najmłodszych widzów, którzy dopiero zaczynają przygodę z klimatem kina, który nie ukrywajmy – początkowo może być dla dziecka nieco straszny.

Basia bajka

„Basia” to polska animacja, która opiera się na książkach Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. W formie papierowej, przygód Basi zostało wydanych już kilkadziesiąt, więc możemy być pewni, że seria filmowa, także z roku na rok będzie się powiększała. Przejdźmy jednak do samej fabuły i krótkiego opisu naszej małej, tytułowej bohaterki.

Basia jest kilkulatką, która mimo że może nie jest idealnie grzeczna to nie sposób jej nie polubić! Dziewczynka kocha swoją rodzinę, przyjaciół, żółwia Kajetana, pluszowego miśka Zdziśka, żelki oraz wszystkie ubrania, które mają paski. Dzięki swojej ciekawości, przeżywa mnóstwo przygód, które z jednej strony bawią, z drugiej natomiast uczą. Każda historia ma morał, który z pewnością zwróci uwagę naszego dziecka, pokazując mu co jest dobre, a czego nigdy nie powinno się robić.

Dodatkowym plusem historii Basi są ich rozmiary. Książeczki najczęściej mają dwadzieścia kilka stron, filmy natomiast nie przekraczają 45 minut. Wiadomo w końcu, że utrzymanie uwagi kilkulatka przez dłuższy czas jest bardzo trudne, więc twórcy pomyśleli także o tym. Idąc do kina na „Basię”, możecie być więc pewni, że Wasza pociecha nie zdąży się znudzić! Dodatkowym atutem tych bajek jest brak przemocy oraz ostrych, przejmujących dźwięków, których dzieci mogłyby się wystraszyć. Dodatkowo postać Basi z pewnością bardzo przypadnie do gustu każdemu przedszkolakowi! Dziewczynka zadaje bowiem wiele pytań, ma charakterek i lubi sprawdzać wszystko na własnej skórze. Obdarzona jest też nie lada fantazją oraz dobrym sercem.

Basia bajki

Za cykl bajek „Basia” odpowiedzialne jest studio animacji Grupa Smacznego, która na dzień dzisiejszy może pochwalić się już ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Mimo tego, że zespół tworzą głównie młodzi ludzie, wytwórni z roku na rok przybywa nagród i wyróżnień. Poza „Basią” są oni też „rodzicami” „Mami Fatale”, „Grandy Bandy”, „Johanna, Sebastiana & Bacha” czy „Banjo Pig”. Wszystkie ich produkcje starają się poruszać ważne kwestie społeczne, czegoś uczyć i przekazywać godne pochwały wartości.

Zobacz animacje z cyklu Basia

basia

basia 2basia 3

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x