Sony Pictures Animation

 

Sony Pictures Animation

sony pictures animationJest to wytwórnia filmowa podległa firmie Sony Corporation. Została założona w roku 2002, a cztery lata później wydała swój pierwszy film, którym był Sezon na Misia. Animacja osiągnęła spory sukces, który był dobrą zapowiedzią dalszej działalności studia.

Wszystkie filmy tworzone i dystrybuowane następnie przez holdingową grupę firmy Sony – Columbia Pictures są dopracowane to perfekcji. Pracuje nad nimi sztab najbardziej uzdolnionych ludzi na świecie – graficy, ilustratorzy, aktorzy, scenarzyści, reżyserzy, muzycy i wielu innych specjalistów, dzięki którym możemy cieszyć swoje oczy i uszy pięknie stworzoną animacją.

Zobacz zestawienia animacji według dat ich polskich premier kinowych:

Najbardziej jak do tej pory dochodowym filmem wytwórni Sony Pictures Animation były Smerfy z 2011 roku. Był to film, w którym aktorzy grali wraz z komputerowo stworzonymi Smerfami. Świetna współpraca całego zespołu wpłynęła na to, że dzieci na nowo pokochały niebieskie ludki, a twórcy zarobili ogromne pieniądze. Przy projekcie jakim były Smerfy, warto wspomnieć także o aktorach dubbingowych. Piosenkarka Katy Perry, która użyczyła swojego głosu Smerfetce odebrała statuetkę Sterowca podczas gali Kids’ Choice za najlepszy dubbing.

Kolejnym dużym hitem wytwórni Sony Pictures Animation był Hotel Transylwania, którego premiera miała miejsce w 2012 roku. Odnajdziemy w nim wiele inspiracji z filmów grozy o wampirach, jednak jego bohaterowie są niezwykle sympatyczni i zabawni. Postaci są nie tylko bardzo ładnie narysowane ale mają także ciekawe osobowości. Podobnie jak przy produkcji Smerfów, także w tej animacji poza świetną grafiką, błyskotliwym scenariuszem i śmiesznymi dialogami usłyszymy głosy znanych aktorów. W wersji oryginalnej dubbingowali bowiem między innymi Adam Sandler, Selena Gomez czy Kevin James.

Bajki Sony Pictures Animation lista

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x